על עץ המורינגה.

מורינגה היא סוג של עץ שמשך לאחרונה תשומת לב, בעיקר אצל תזונאים, רופאים, שוחרי בריאות וגופים ירוקים. האנושות יכולה להפיק מהמורינגה תועלת רבה.

מורינגה מיוחדת כמזון המכיל ריכוז גבוה של חלבונים ובעובדה שהיא מכילה את כל חומצות האמינו וכן מיקרו ומקרו אלמנטים, אנטי אוקסידנטים, פלבונידים וגלוקוזינולטים. לכן היא חשובה כתוספת למזונות דלים כגון מאכלי דגנים, וגידולי פקעות. מחקר שהשווה מעל- 120 מיני ירקות, מצא את המורינגה כאחד המינים המזינים ביותר, עלי המורינגה, מכילים יותר ברזל מתרד, יותר ויטמין C מתפוז, יותר ויטמין   Aמגזר, יותר סידן מחלב יותר אשלגן מבננה ויותר ויטמין E משקדים.

כתבת הסבר על המורינגה

גם בחדשות - אחד מלקוחותינו החמים מדבר על צמח המורינגה בחדשות ערוץ 12

מורינגה כלולה במשפחת המורינגיים, המכילה סוג יחיד עם 13 מינים. בצמחיית הבר של ישראל קיימת מורינגה רותמית, אשר נדירה בארץ ונמצאת בעיקר בבקעת ים המלח והערבה. מורינגה היא עץ טרופי שמסוגל לגדול על מעט מים ולשרוד בתנאי בצורת. מורינגה מכונפת הובאה לארץ בעיקר על ידי עולים מהודו ועל ידי עובדים זרים ממזרח אסיה שמוקירים אותה עוד מארצות מוצאם. בעבר סווגה המורינגה כקטניה, אך בדיקות מעמיקות הכוללות מחקר ברמה המולקולרית הוכיחו שזאת משפחה בפני עצמה שמראה קרבה לפפאיה, לצלף ולצמחים אחרים במשפחת הצלפאיים.

מורינגה היא צמח רב שימושי ומהיר צמיחה וניתן לנצל את כל חלקיה לשימושים רבים כמו למשל אכילת פירותיה- התרמילים הגדולים אשר ניתנים לבישול ומזינים מאד, לאחר בישול טעמם מזכיר אספרגוס. הזרעים משמשים לתעשיית שמן איכותי מאד המכיל כשבעים אחוז חומצה אולאית ועקב יציבותו וסגולותיו הרפואיות, משתמשים בו בתעשיית התמרוקים. לזרעים יבשים כתושים יש תכונה שהם סופחים חומר אורגני ומשקיעים אותו, תכונה המנוצלת לטיהור מים.

מהתבוננות בערכיה התזונתיים של המורינגה אנו למדים כי למורינגה יכולות תזונתיות מאוד גבוהות. מחקר של AVRDC ( ארגון הירקות העולמי) הראה כי מתוך 120 מיני ירקות, המורינגה הינה המזינה ביותר. באפריקה לקחו את הידע הזה שלב אחד קדימה ובעזרת ארגון הכנסיות הבין לאומי והאו"ם לימדו אזרחים פשוטים איך לגדל ולהשתמש בצמח ולתזונה ולמרפא. הצמח ניתן כאבקה במינונים שונים לכלל אוכלוסיות- מבוגרים, נשים הרות ותינוקות, הסובלות מתת תזונה והתוצאה הייתה הצלת חיים.

ברפואה המסורתית גם בהודו, פיליפינים וגם באפריקה השתמשו במורינגה כמזור למגוון תחלואות כגון: סוכר גבוה, דלקות חריפות במיוחד דלקות פרקים, גאוט, בעיות במערכת העיכול, לחץ דם, אנמיה ותשישות, בעיות עור, הגברת תפוקת החלב אצל מניקות ועוד רבים אחרים.

מוצרי מורינגה ישראל מיוצרים מגידול אורגני של צמח המורינגה במושב כפר חיים, תחת בקרה ואיכות גבוהה ביותר, כל חומרי הגלם פרי גידולנו נמצאים רק במוצרי חברת מורינגה ישראל, מהמגדל לצרכן 100% תוצרת כחול לבן.  את מוצרי מורינגה ישראל ניתן לצרוך בדרכים שונות. ההבדל בין המוצרים הוא בעיקר בדרכי הצריכה ובמינונים המשתנים בין מוצר למוצר. אנו זוכים לראות תוצאות מדהימות בכל דרכי הצריכה, מידת השפעת המוצרים תלויה בעיקרה בהתמדה. לכן נמליץ לך לבחור את המוצר שיתאים  עבורך לשגרת היום שלך בצריכה יומיומית חשובה.

*מורינגה טרייה- מורינגה ניתן לצרוך כעלים טריים, טעמם  מזכיר את טעם הצנונית ויש שיגידו רוקט או תרד.  מורינגה טרייה מעולה להוסיף לסלטים, מאפים, בישולים, מרקים וכמעט לכל דבר ודבר שאנו אוכלים. המורינגה מתאימה את עצמה לטעמים ומעלה את הערכיים התזונתיים במזון שאנו אוכלים. אנו ממליצים לכולם לגדל מורינגה בביתם. זרעי מורינגה מתנה מצורפים לכל ההזמנות מהאתר. כי לכולם מגיע לפחות עץ מורינגה אחד בבית..

-מינון יומי מומלץ מורינגה טרייה- בין חצי כוס לכוס עלי מורינגה טריים.

תה מורינגה אורגני- חליטות מורינגה ישראל, עלי מורינגה אורגניים מיובשים ביבוש טבעי בשילובים שונים, מומלץ לחלוט במים חמים ולשתות  חם או קר. חליטת העלים במים חמים מעלה חלק מהערכים התזונתיים ומורידה חלק. השפעת החליטה שונה מהאבקה. חליטת העלים מעלה את זמינות הברזל במורינגה ואת הויטמין A מומלץ לשלב את החליטה עם אבקת מורינגה ישראל על מנת לשמר ולמקסם  את כל הערכים התזונתיים הקיימים במורינגה.

-מינון יומי מומלץ מחליטות מורינגה ישראל- בין כפית ל-2 כפות חליטת מורינגה.

אבקת מורינגה אורגניתעלי מורינגה אורגניים ביבוש טבעי טחונים לאבקת מורינגה. אבקת המורינגה מרוכזת ודחוסה יותר מהחליטה. את האבקה מומלץ להוסיף לשייקים, מוצרי חלב, תחליפי חלב, חומוס, טחינה, סלטים, ממרחים, בישולים ורטבים שונים.

מינון יומי מומלץ מאבקת מורינגה ישראל- בין חצי כפית לכפית אבקה.

כמוסות עלי מורינגה אורגניים 500 מ"ג- 100% אבקת מורינגה אורגנית בתוך כמוסה 500 מ"ג. כמוסות מורינגה ישראל מיועדת למי שמתקשה עם טעם האבקה ומעדיף לצרוך אותה בכמוסות בצריכה יומיומית חשובה.

-מינון יומי מומלץ מכמוסות מורינגה ישראל  500 מ"ג –4 כמוסות ביום.  

טבליות מורינגה 900 מ"ג- אבקת מורינגה אורגנית דחוסה בתוך כדור 900 מ"ג. טבליות מורינגה ישראל  מיועדות למי שמעדיף לצרוך מורינגה בטבליה מרוכזת. מינון האבקה בטבליות גבוהה יותר מהכמוסות. טבליות המורינגה מכילות חומרים מגבשים במינונים נמוכים על מנת לאפשר דחיסת כמות גדולה יותר של אבקה מורינגה.

-מינון יומי מומלץ מטבליות מורינגה ישראל 900 מ"ג- בין 2-3 טבליות.    

מיצוי מורינגה-טינקטורה – מיצוי עלי מורינגה פורטה, מופק ממיצוי מרוכז של עלי מורינגה אורגניים טריים  ואלכוהול לשמירה על הריכוז.

מינון יומי מומלץ ממיצוי מורינגה ישראל בין  1-3 כפיות. 

כמוסות זרעי מורינגה 500 מ"ג – 100% אבקת זרעי מורינגה אורגניים בתוך כמוסה.

-מינון יומי מומלץ מכמוסות זרעי מורינגה ישראל  500 מ"ג- בין 1-2 כמוסות ביום.

שמן מורינגה ישראל אורגני טהורמופק מ100% זרעי מורינגה אורגניים בכבישה קרה, הגדלים אצלנו במושב כפר חיים.               

קוסמטיקה טבעית מורינגה ישראל- פורמאולות יחדויות למורינגה ישראל, על בסיס שמן זרעי מורינגה אורגניים ועלי מורינגה אורגניים.

מורינגה ישראל- חברה להפצת מורינגה אורגנית, מושב כפר חיים, הראשונה בישראל.

מורינגה ישראל- חברה להפצת מורינגה אורגנית, הראשונה בישראל, מגדלת ומפיצה  את גידול עץ המורינגה בישראל משנת 2008. המומחיות שלנו מתחילה  בגידול אורגני של צמח המורינגה במושב כפר חיים ומסתיימת  ביצור מוצרי מורינגה איכותיים פרי גידולינו, המשפיעים מאוד למתמידים.

את המורינגה שלנו אנו מגדלים בפיקוח אורגני של חברת אגריאור, במושב כפר חיים שבעמק חפר. ניסיון רב שנים וחקירת המורינגה בעולם לימד אותנו כיצד לשמור על  תהליכי גידול אורגני ויצור נכון הממקסם ושומר את הערכיים התזונתיים הרבים הקיימים במורינגה. מעקב אחרי אינספור לקוחותינו לאורך השנים מוכיח את השפעת המורינגה במוצרים אותם אנו מייצרים. שמירה על תהליכי יצור נכונים והקפדה על איכות חומר הגלם מובילה בהכרח להגברת והצלחת השפעות המורינגה. בימים בהם המורינגה תופסת תאוצה מסחרית בארץ והארץ מתמלאת במורינגה מיובאת , אנו ממליצים יותר מתמיד-

מורינגה ישראל ממליצה מיום הקמתה על מורינגה הגדלה בישראל עם עדיפות למורינגה אורגנית.

מורינגה הגדלה בישראל, בסביבה הטבעית שלנו ומיוצרת בתהליכי גידול נכון היא תהיה המדויקת ביותר עבורנו. בררו ושאלו מה המקור ממנו מגיעה המורינגה ?באילו  תנאים היא גדלה ותחת איזה בקרה ? ודאו שרשום על המוצר  שהמורינגה גדלה בארץ והיכן??? לצערנו, נכון להיום אין הרבה מגדלי מורינגה בארץ, רוב המורינגה המשווקת בישראל מגיעה מיבוא ואיננו יכולים להעיד על איכותה. המורינגה המיובאת לארץ מגיעה כחומר גלם  ונארזת בישראל, דבר שמטעה לא מעט אנשים באשר למקור המורינגה. תקנות משרד הבריאות אינן מחייבות רישום על המוצר ממנו מגיע חומר הגלם.  .תהיו בטוחים שמי שמגדל מורינגה בארץ ומשווק אותה ידאג לציין זאת על המוצר עצמו. חפשו גידול אורגני מקומי. אנו נחשפים  לאנשים רבים שפונים אלינו, שנוחלים אכזבה ותופעות לוואי מצריכת מורינגה מחברות שונות המשווקות מורינגה היום בארץ. אינינו באים להעיד או להכפיש חברה זו אחרת אך חשוב שתהיו מודעים למה אתם מכניסים לגופכם  .

זכרו שלבריאות שלנו מגיע הטוב ביותר.

לא בכדי מורינגה ישראל התעקשה על הפצת גידול אורגני של עץ המורינגה בישראל ולא נכנעה ליבוא מורינגה זולה יותר משמעותית. המורינגה המיובאת מגיעה ברובה  מהודו ואפריקה ומתאימה לתנאי מחייה של האנשים בארצות אלה. מורינגה ישראל נחשפה לנפלאות המורינגה לפני כעשרים שנה, בימים בהן עוד המורינגה הייתה בארץ שגיאה בגוגל.  לאחר בדיקה וחשיפה  לגידולי המורינגה בעולם, הבנת רגישות הצמח והשפעות איכות חומר הגלם מתהליכי הגידול, מיקומם, תנאי הייצור והובלתם לארץ, הבהירו לנו שמורינגה איכותית נכונה לגדול בישראל.

הבהרה שהובילה לזריעת זרעי המורינגה הראשונים בשנת 2002 בשטחי הגידול שלנו במושב כפר חיים. לאחר 6 שנים של למידת גידול המורינגה, למידת תהליכי יצור שגובו באינספור בדיקות מעבדה  במטרה למצוא את הדרך הטובה לשמור על הערכיים התזונתיים הרבים הקיימים במורינגה ולייצר את חומר הגלם האיכותי ביותר, הוקמה  מורינגה ישראל- החברה להפצת מורינגה אורגנית בישראל בשנת-2008. החברה הוקמה מתוך מטרה להפיץ את גידול המורינגה בישראל בסביבה הטבעית שלנו ולחשוף את כולם בארץ לנפלאות המורינגה. היום המורינגה כבר מזמן לא שגיאה בגוגל והמורינגה הוכיחה את עצמה, הוכחה שחשוב לנו לשמר עבורכם.

 יקר לכם? גדלו לעצמכם את המורינגה שלכם, כי לכולם מגיע להנות מנפלאות המורינגה.

מורינגה ישראל מצרפת זרעי מורינגה מתנה לכל לקוחותיה. הזרעים מצורפים מתנה לכל ההזמנות באתר.  פשוט וקל לגדל מורינגה. מוזמנים בשמחה לשטחי הגידול שלנו במושב כפר חיים לקבלת הדרכה ויעוץ בגידול המורינגה. מומלץ להגיע לפני החורף,זמן בו המורינגה נכנסת לתרדמת חורף ומתעוררת שוב באביב. מורינגה ישראל הינה חברה להפצת מורינגה אורגנית בישראל מיום הקמתה ומעודדת את כולם לגדל את המורינגה שלהם בביתם לצריכה אישית.

מצאתם מורינגה זולה בשוק?

העלו סימני שאלה. תהליך יצור חומר גלם איכותי מהמורינגה אינו זול וכרוך בהמון שעות עבודה והשקעה. גדלו לעצמכם מורינגה ואז תבינו. יצרו לעצמכם חומר גלם איכותי, או פשוט תאכלו מורינגה טרייה. לא בא לכם לגדל ולעבוד בשביל איכות אז תשארו את זה לנו.

מורינגה ישראל מגדלת איכות

אנו דואגים לייצר עבורכם את חומר הגלם האיכותי ביותר במוצרים שלנו, כמו שהיינו רוצים שידאגו לנו. החלטתם לגדל שמחים לתאר עבורכם  בקצרה  את תהליך הפקת חומר הגלם שתוכלו לייצר בבית- 

 קוטפים  את עלי המורינגה הטריים הישר מהשדה, שוטפים אותם היטב לפני הייבוש לקבלת חומר גלם נקי, מייבשים אותם ייבוש טבעי במקום חם ומוצל לשמירה על הערכים התזונתיים הרבים הקיימים במורינגה,המקום צריך להיות מאוורר היטב למניעת התעפשות, כשהעלים יבשים לגמרי (תקשיבו לקליק שבעלה, אז תהליך היבוש הושלם, ודאו שאין עלים שאינם התייבשו, למניעת התעפשות של החומר,שימו לב לאסוף את העלים לפני שהם מתפוררים) לאחר מכן מפרידים  את העלים מהגבעולים בהם נמצא ריכוז הערכים התזונתי הגבוה ביותר, והרי קיבלתם חומר גלם  איכותי שאתם גידלתם. מהעלים היבשים תוכלו להכין חליטות בריאות או לטחון לאבקת מורינגה.   לצד גידול העלים הטריים, מורינגה ישראל מגדלת  עצי מורינגה לזרעים מהם מופק שמן זרעי מורינגה ישראל המופלא- שמן ששמו הולך לפניו כבר שנים. תהליך הפקת שמן המורינגה הוא קצת יותר מסובך, אך בהחלט משתלם ושווה כל רגע של המתנה למתנה המדהימה הזאת היישר מהטבע. לאחר פריחת המורינגה בעונה יוצאים פירות המורינגה אותם ניתן גם לאכול בעודם צעירים, אנו נותנים להם לגדול ומחכים בסבלנות להבשלת הזרעים הנמצאים בפירות. קטיף הזרעים נעשה בזמנים שונים בין העצים בהתאם לקצב ההבשלה של כל תרמיל ותרמיל. לאחר קטיף התרמילים, מוציאים את הזרעים  מהתרמילים ומקלפים את קליפת הזרע העוטפת את הזרע כחלק מהכנה לקראת הכבישה של השמן הנמצא בזרעים. את הזרעים כובשים בכבישה קרה ולאחר מכן מסננים את הגפת לקבלת 100% שמן מורינגה צלול ומוזהב- שמן זרעי מורינגה ישראל- 100% שמן זרעי מורינגה ישראל, 100% אורגני  100% טהור.

מורינגה ישראל לא מתפשרת על איכות חומר הגלם במוצריה. אנו משקיעים  מאמצים ומשאבים רבים בכל מוצר ומוצר להביא לכם את מוצרי מורינגה ישראל באיכות הטובה ביותר.  רק בקשה אחת, בבקשה אל תגידו "ראינו את אותה מורינגה בדיוק במחיר זול יותר" .גדלו לעצמכם, מורינגה, יצרו ותבינו…לא!!! זאת לא אותה מורינגה!!!

אנו זוכים לראות ולשמוע על דיווחים מדהימים מלקוחותינו על השפעת המוצרים בצריכה יומיומית חשובה. ההבדל העיקרי בין המוצרים הינו בדרכי הצריכה ובמינונים המשתנים בין מוצר למוצר. בחרו את המוצר המתאים ביותר עבורכם לצריכה בשגרת יומכם או גדלו את המורינגה שלכם.   מודים לכל לקוחותינו שמגדלים ומפיצים את מורינגה ישראל ומבינים.

מורינגה ישראל- חברה להפצת מורינגה אורגנית, מושב כפר חיים.

מוזמנים להבין…

THE MIRACLE TREE

עץ המורינגה עשיר בקומפלקס רחב של ויטמינים, מינרליים ורכיבי תזונה רבים שהופכים אותו למזון על.

מורינגה בעיקרה מומלצת לבריאות כולם.

המורינגה מאוד מזינה ומחזקת את הגוף בערכיים תזונתיים רבים. לכל הלקוחות הפונים אלינו עם בעיות ושאלות רפואיות שונות, חשוב לנו לציין- אנו בעלי נסיון רב שנים, של גידול אורגני של עץ  המורינגה במושב כפר חיים שבעמק חפר אך אינינו גורם רפואי מוסמך ואין באפשרותנו לתת יעוץ רפואי. לאורך שנות הגידול רכשנו ידע רב בנושא המורינגה בארץ ובעולם תוך מעקב אחרי אינספור לקוחות שמלווים אותנו לאורך שנות הגידול. ידע שאנו שמחים מודים וגאים לשתף ולהפיץ.

עץ הפלא לריפוי 300 מחלות האומנם?

עץ המורינגה זוכה להכרה בעולם כעץ הפלא לריפוי 300 מחלות, האם באמת ביכולתה לרפא 300 מחלות ימים יגידו,.. עד אז אנו בהחלט יכולים להגיד ולהעיד שאין ספק  שמדובר פה בפלא של עץ ממש. המורינגה מכילה כמות גבוהה מאוד של חלבונים, ויטמינים,מינרליים, את כל חומצות האמינו החיוניות לגוף ורכיבי תזונה רבים.

"אם לסופר פוד היה סופר פוד זה המורינגה".

מעקב אחרי לקוחותינו לאורך שנות הגידול לימד אותנו שאינינו צריכים להיות עם בעיה רפואית לצרוך מורינגה ויפה שעה אחת קודם. המורינגה מזינה,שומרת ומחזקת את הגוף ואף נמצאה יעילה מאוד  באינספור מקרים של בעיות רפואיות שונות.

למי אסור לקחת מורינגה?

אנשים שעליהם להימנע מערך תזונתי מסוים בשל בעיה רפואית, כמו אשלגן, סידן, ויטמין זה או אחר, ערכים שבמצב טבעי ובריא של הגוף בריאים מאוד לתזונה, מומלץ שיבדקו האם הערך התזונתי שעליהם להמנע ממנו קיים במורינגה. המורינגה מולטי ויטמין עוצמתי מאוד הישר מן הטבע. למעט מקרים אלו המורינגה מומלצת מאוד לבריאות כולם. המורינגה כמעט כמו כל ירק נוסף אחר שאנו צורכים עם הבדל מהותי שהינה בעלת ערכיים תזונתיים יוצאים מן הכלל.

דמינו לכם…עולם שלם של בריאות בעץ אחד…תפסיקו לדמיין פשוט תנסו…

מורינגה ישראל- חברה להפצת מורינגה אורגנית, מושב כפר חיים הראשונה בישראל.

 מוצרי מורינגה ישראל מבוססים על עלי וזרעי מורינגה אורגניים אותם אנו מגדלים במושב כפר חיים שבעמק חפר.אנו זוכים לשמוע  ולראות תוצאות מדהימות בכל דרכי הצריכה. כמו בכל דבר בחיים כך גם במורינגה, הדבר הכי חשוב הוא התמדה.לכן הכי מומלץ להתאים את המוצר שהכי יתאים לך בשגרת היום שלך בצריכה יומיומית חשובה. לאורך שנות הגידול עקבנו אחרי אינספור לקוחות, על מנת  לאמוד את השפעת מוצרי מורינגה ישראל בדרכי צריכה השונות. אנו זוכים לשמוע ולראות השפעות ותוצאות מדהימות בכל המוצרים. ההבדל בין המוצרים הוא בעיקר במינונים המשתנים בין מוצר למוצר. ההוכחה הכי טובה שלנו להצלחת המורינגה הם הלקוחות שלנו, בזכותם המשכנו לגדל, לייצר ולהפיץ את נפלאות המורינגה בישראל. המורינגה זוכה להכרה ברחבי העולם כעץ המזין ביותר על כדור הארץ ושביכולתו לרפא מעל 300 מחלות. האם באמת עץ המורינגה יכול לרפא 300 מחלות ימים יגידו…. עד אז אנו בהחלט יכולים להעיד שמדובר בפלא  של ממש. המוצר שהכי נח להתמדה בשגרת היום שלך הוא הכי מומלץ עבורך, את השאר המורינגה כבר תעשה. יותר מנשמח לעדכון ודיווח אישי שנוכל להמשיך לגדל, להפיץ, ללמוד וללמד אחרים.
מורינגה ישראל- חברה להפצת מורינגה אורגנית, הראשונה בישראל, מושב כפר חיים.
כל מוצרינו עשויים ומכילים מורינגה אורגנית פרי גידולינו במושב כפר חיים למוצרינו בלבד. המורינגה גדלה תחת פיקוח אורגני של חברת אגריאור ואינה מרוססת גם במה שמאושר לאורגני. המוצרים מיוצרים בישראל תחת הקפדה על תנאי יצור נאותים, אישורי יצרן ותהליך גידול שכולו אורגני. אין מהילות ואין תוספות של חומרים מהחי ואו תוצרת שאינה שלנו.
אבקת מורינגה ישראל איכותית.
את איכות האבקה ניתן ללמוד לפי הצבע שלה, צבע ירוק כהה, אומר שהמורינגה עברה טיפול בחום. כלומר פיסטרו אותה. במצב זה רוב תחולת הויטמין שהמורינגה מתפארת נעלמים. מורינגה בהירה מידי- זה אומר שהמורינגה כבר הרבה אחרי זמן הקציר שלה וערכה התזונתי ירוד. מורינגה חומה/ צהובה, לא להתקרב. אין באבקה זו ולא מעט מסגולותיה או שהיא מהולה או שעבר זמנה. ב. חפשו טעם,ריח וירוק חי- חריפות עדינה עם צבי ירוק חי וריח של טריות מוצר הגדל ומיוצר בישראל. בימים בהם הארץ מתמלאת במורינגה מיובאת בדקו את המוצר שרכשתם ואת טיבו, רכשתם כמוסות פתחו את הכמוסה והסתכלו בצבעה ללמוד על איכותה.
שמן מורינגה ישראל איכותי-
א. צבע- צבע השמן הינו צהבהב וצלול. ב. ריח- לשמן מורינגה ריח אגוזי מתוק ג. טעם- מתקתקות קלה. את מוצרי מורינגה ישראל ניתן לרכוש דרך האתר או בהזמנה טלפונית. ניתן להגיע אלינו בשמחה ולקבל הדרכה בגידול המורינגה. מומלץ לתאם הגעה בחורף.
בחורף המורינגה נכנסת לתרדמת חורף ומתעוררת שוב באביב. בכל שאלה ניתן לפנות אלינו בשמחה.0504652819
מורינגה ישראל- החברה להפצת מורינגה אורגנית הגדלה בישראל, מושב כפר חיים.
ההוכחות הכי טובות להצלחת המורינגה, הם הלקוחות שלנו, בזכותכם המשכנו לגדל ולהפיץ את נפלאות המורינגה בישראל מתוצרת אורגנית מקומית.  מעקב אחרי אינספור לקוחות לאורך שנים של גידול הראה לנו שלרב לאחר שבועיים של צריכה יומיומית חשובה מתחילים להרגיש את השפעות המורינגה, יש לא מעט לקוחות שמדווחים על השפעה מידית. המורינגה זוכה להכרה ברחבי העולם כעץ המזין ביותר על כדור הארץ ושביכולתו לרפא מעל 300 מחלות. האם באמת עץ המורינגה יכול לרפא 300 מחלות ימים יגידו…
עד אז אנו בהחלט יכולים להעיד שאין ספק שמדובר פה בפלא של עץ ממש. מדיווחי לקוחותינו צריכת מוצרי מורינגה ישראל מעלה את האנרגיה בגוף, משפרת את חילוף החומרים, גורמת לתחושת שובע, מורידה את הדחף לסוכריים, מחזקת את הגוף ובין מעלותיה הרבות נמצאה יעילה למגוון רחב מאוד של בעיות רפואיות פנימיות וחיצוניות כאחד. יותר מנשמח לעדכון ודיווח אישי, כך נוכל להמשיך לגדל ולהפיץ מורינגה אורגנית איכותית תוצרת כחול לבן.
מורינגה ישראל- החברה להפצת מורינגה אורגנית, מושב כפר חיים.
 

לקוחות מורינגה ישראל מקבלים זרעי מורינגה מתנה- מורינגה ישראל מגדלת, מעודדת ומפיצה את גידול המורינגה בישראל מיום הקמתה. אחת ממטרות העל שלנו שלכל אחד ואחת בישראל יהיה לפחות עץ מורינגה אחד בבית לצריכה אישית. אנו מוסיפים לכל ההזמנות  שקית זרעי מורינגה מתנה שתוכלו לזרוע ולגדל מורינגה. גם לכם מגיע להנות מנפלאות המורינגה בביתכם. פשוט וקל לגדל מורינגה. את הזרעים יש להנביט בתקופה החמה של השנה. ניתן להתחיל באביב ולא יאוחר מאוקטובר ( אלא אם כן ישנה חממה בנמצא).

שנת 2021-2022 התשפ"ב הינה שנת שמיטה בישראל, מטעמי כשרות יש לעקוב אחר העדכונים לתנאי והוראות זריעה בשנת שמיטה, או לחכות לראש השנה. הזרעים יחכו ולא יפגעו אל תדאגו.

מורינגה ישראל- החברה להפצת מורינגה אורגנית הגדלה בישראל, מושב כפר חיים.

שתילי מורינגה בגדלים שונים ניתן למצוא אצלנו בשטחי הגידול במושב כפר חיים החל מ- 10 שקלים לשתיל. חשוב לדעת שבחורף המורינגה נכנסת לתרדמת חורף ומתעוררת שוב באביב. פשוט וקל לגדל מורינגה- 3 כללים שחשוב להקפיד עליהם כדי שהמורינגה תלבלב ותגדל:

  • ניקוז טוב- אדמה נקיזה, מים עומדים יגרמו לרקב בשורשים ולמותה של המורינגה.  ניתן לאוורר את האדמה ע"י טיוב הקרקע, שפיכת גזם, טוף, תערובת גידול וכמובן קומפוסט. 
  • השקייה במעט מים- להזכירכם המורינגה היא עץ מדברי העמיד בבצורת.
  • שמש/ חצי צל.

2021-2022 התשפ"ב- שנת שמיטה בישראל מגדלים מורינגה באדנית או בעציץ עד ראש השנה, כן זה אפשרי. לכל שאלה מוזמנים ליצור קשר בשמחה.

מורינגה ישראל- החברה להפצת מורינגה אורגנית הגדלה בישראל, מושב כפר חיים.

המורינגה היא צמח נשיר מותנה טמפרטורה. כלומר מתחת ל 15 מעלות צלסיוס היא תכנס לשלכת ולמעשה לתרדמת חורף עד בוא האביב. באביב היא תחזור ללבלב ולשמוח. חשוב לציין שבמדינות חמות, המורינגה מלבלבת כל השנה.
מורינגה ישראל- החברה להפצת מורינגה אורגנית הגדלה בישראל, מושב כפר חיים.

רמת הגולן, ירושלים, גליל עליון ושומרון, זה לא יהיה פשוט. המורינגה כצמח טרמופילי ( אוהב חום) לא יהנה במקומות אלו. מאידך מנסיוננו בעשור האחרון ומלקוחות רבים שניסו לגדלם באזורים אלו, היו מעט הצלחות. בקיץ המורינגה תלבלב יפה ובחורף על מנת למנוע תמותה, נוכל להגן עלייה ע"י גיזום לגובה מינימלי וכיסוי ביריעת פלסטיק או למעשה כיסוייה בחממה ובכך ליצור מיקרו אקלים שיגן עליה מפגיעה רצינית.

מורינגה ישראל- החברה להפצת מורינגה אורגנית הגדלה בישראל, מושב כפר חיים.

ידע זה, זמינות הצמח ואי זמינות תרופות במדינות עולם שלישי, הוביל לביצוע מחקרים מדעיים וקלינים על הצמח והעלו אותו על נס הקהילה המדעית המודרנית העולמית.

החברה האירופאית, ביומסה (Biomasa), ערכה בניקרגואה ניסיונות עם מורינגה במשך כעשר שנים במטרה להגיע ליבולים מקסימליים של עלווה. התוצאות שהתקבלו בממוצע של ארבע שנות גידול הביאו לגידול של 58 טון של חומר טרי לדונם לשנה. תוצאות אלה כל כך גבוהות, שבאופן טבעי הן מעוררות ספקות לגבי אמינותן, אך מי שמכיר את הצמח אינו מופתע. תוכלו לקרוא בפירוט במאמרו של ניקולס פוידל (Foidl) במדור מאמרים.

יש יתרון אדיר לגידול חקלאי של צמחים עתירי יבול: יבולים גבוהים מאד יאפשרו פחות “כיבוש של שטחים” ובמקביל יפתרו בעיות תזונה. ניתן יהיה לצמצם את השטחים העצומים בהם מגדלים דגנים וגידולי פקעות שערכם התזונתי נמוך ולהוסיף למאכלים אלה את קמח המורינגה (אבקת עלים), כדי לשפר את ערכם התזונתי.

מורינגה היא צמח רב שימושי ומהיר צמיחה וניתן לנצל את כל חלקיה לשימושים רבים כמו למשל אכילת פירותיה- התרמילים הגדולים אשר ניתנים לבישול ומזינים מאד, לאחר בישול טעמם מזכיר אספרגוס. הזרעים משמשים לתעשיית שמן איכותי מאד המכיל כשבעים אחוז חומצה אולאית ועקב יציבותו וסגולותיו הרפואיות, משתמשים בו בתעשיית התמרוקים. לזרעים יבשים כתושים יש תכונה שהם סופחים חומר אורגני ומשקיעים אותו, תכונה המנוצלת לטיהור מים.

מהתבוננות בערכיה התזונתיים של המורינגה אנו למדים כי למורינגה יכולות תזונתיות מאוד גבוהות. מחקר של AVRDC ( ארגון הירקות העולמי) הראה כי מתוך 120 מיני ירקות, המורינגה הינה המזינה ביותר. באפריקה לקחו את הידע הזה שלב אחד קדימה ובעזרת ארגון הכנסיות הבין לאומי והאו"ם לימדו אזרחים פשוטים איך לגדל ולהשתמש בצמח ולתזונה ולמרפא. הצמח ניתן כאבקה במינונים שונים לכלל אוכלוסיות- מבוגרים, נשים הרות ותינוקות, הסובלות מתת תזונה והתוצאה הייתה הצלת חיים.

ברפואה המסורתית גם בהודו, פיליפינים וגם באפריקה השתמשו במורינגה כמזור למגוון תחלואות כגון: סוכר גבוה, דלקות חריפות במיוחד דלקות פרקים, גאוט, בעיות במערכת העיכול, לחץ דם, אנמיה ותשישות, בעיות עור, הגברת תפוקת החלב אצל מניקות ועוד רבים אחרים.

ידע זה, זמינות הצמח ואי זמינות תרופות במדינות עולם שלישי, הוביל לביצוע מחקרים מדעיים וקלינים על הצמח והעלו אותו על נס הקהילה המדעית המודרנית העולמית.

החברה האירופאית, ביומסה (Biomasa), ערכה בניקרגואה ניסיונות עם מורינגה במשך כעשר שנים במטרה להגיע ליבולים מקסימליים של עלווה. התוצאות שהתקבלו בממוצע של ארבע שנות גידול הביאו לגידול של 58 טון של חומר טרי לדונם לשנה. תוצאות אלה כל כך גבוהות, שבאופן טבעי הן מעוררות ספקות לגבי אמינותן, אך מי שמכיר את הצמח אינו מופתע. תוכלו לקרוא בפירוט במאמרו של ניקולס פוידל (Foidl) במדור מאמרים.

יש יתרון אדיר לגידול חקלאי של צמחים עתירי יבול: יבולים גבוהים מאד יאפשרו פחות “כיבוש של שטחים” ובמקביל יפתרו בעיות תזונה. ניתן יהיה לצמצם את השטחים העצומים בהם מגדלים דגנים וגידולי פקעות שערכם התזונתי נמוך ולהוסיף למאכלים אלה את קמח המורינגה (אבקת עלים), כדי לשפר את ערכם התזונתי.